Artykuły, wiadomości

Pytanie do prawnika

Aktualności prawne

Biuletyn

  Wyszukaj słowa kluczowe w serwisie: w dziale:
<  |  powrót do listy  |  >
Artykuł sponsorowany
Ranking kredytów gotówkowych – porównanie aktualnych ofert

Banki, które oferują najtańszy kredyt gotówkowy, można znaleźć przeważnie na górze strony. Tani kredyt gotówkowy na pewno wybierze większość osób. Warto także zwrócić uwagę, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Sprawdź co zrobić, aby dostać kredyt gotówkowy.

Kto może wnioskować o kredyty gotówkowe?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy online, należy sprecyzować, kto w ogóle może wnioskować o kredyt gotówkowy? Przede wszystkim musi być to osoba pełnoletnia. O kredyt gotówkowy może ubiegać się osoba fizyczna, mająca pełną zdolność do czynności prawnych. Każdy bank ma jednak swoją własną politykę kredytowania i pewne zasady mogą być odmienne. Istnieją przypadki instytucji, gdzie o kredyt mogą wnioskować, chociażby osoby, które ukończyły dopiero 21 lat. Pewne rozbieżności istnieją także w przypadku obcokrajowców.

Jakie są warunki otrzymania kredytu gotówkowego?

  1. Odpowiednia zdolność kredytowa

To na pewno kluczowa kwestia w celu przyznania kredytu. Zdolność kredytowa to inaczej oceniane możliwości spłaty kredytu przez kredytobiorcę. Bank dokonuje takiej analizy, który sprawdza wysokość zarobków czy chociażby formę zatrudnienia osoby, wnioskującej o kredyt.

  1. Wiarygodność kredytobiorcy

Wiarygodność kredytobiorcy to jeden z czynników wpływających na przedstawioną powyżej kwestię. Bank weryfikuje wiarygodność osoby, która ubiega się o kredyt. Pod lupę są brane zobowiązania, jakie miała konkretna osoba i czy regulowała je w terminie. Bank chce mieć pewność, że ma do czynienia z godną zaufania i powierzenia jej pieniędzy osobą.

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to instytucja, która posiada bazę, w której gromadzone są najważniejsze dane o kredytobiorcach i ich historii kredytowej. W zasadzie każdy bank w parę chwil może sprawdzić, ile miałeś kredytów i jak je spłacałeś. 

 

  1. Dokumentacja

Przede wszystkim należy zacząć od potwierdzenia swojej tożsamości. Wystarczy tylko dowód osobisty, na podstawie którego bank sprawdzi wiek czy obywatelstwo osoby ubiegającej się o kredyt. Bank potrzebuje także potwierdzenia o dochodach. Oczywiście, należy to przedstawić na papierze i zależy to od formy zatrudnienia. Może to być jedynie dokument, który potwierdza zatrudnienie, często akceptowany jest też dokument PIT. 

  1. Stabilny dochód

Jeśli mowa o zarobkach to często pojawia się wątpliwość związana z formą zatrudnienia. Na przykład czy dana umowa zlecenie będzie akceptowana przez bank? Rodzaj umowy wcale nie oznacza utrudnienia do uzyskania kredytu gotówkowego. Bank chce mieć pewność, że będziesz w stanie spłacać raty kredytu. Banki doskonale rozumieją, że ludzie zdobywają dochody na podstawie różnych źródeł i umów. Generalnie sama wysokość zarobków nie jest jedynym czynnikiem, na jaki kredytodawca zwraca uwagę. Bankowi zależy także na zdolności do spłaty, odpowiedniej historii kredytowej i wystarczającej wypłacalności kredytobiorcy. 

  1. Cel kredytu

Warunek, który tak na dobrą sprawę spełnia się sam z siebie. Brzmi dosyć dziwnie? Olbrzymim atutem kredytu gotówkowego jest dowolny cel jego spożytkowania. Oznacza to, że można go wykorzystać praktycznie według uznania. Przede wszystkim to, że kredyt można dowolnie spożytkować, nie oznacza, że należy wnioskować o niego za każdym razem. Taki kredyt ma z racji tego wyższe oprocentowanie niż chociażby kredyt hipoteczny.

Źródło: KRN.pl,   2021.09.08

wersja do druku

poleć znajomemu
do góry strony
<  |  powrót do listy  |  >
regulaminy   |   dla pośrednika   |   cennik   |   linki   |   polityka prywatności   |   serwisy partnerskie - polecamy   |   praca w KRN.pl   |   projekty domów   |   mapa serwisu   |   kontakt z KRN.pl

2003-2021 © KRN media Sp. z o.o.

Reklama w Internecie | Pozycjonowanie stron